niedziela, 26 lutego 2017

Gdy unosić sie do chmur, spadasz w dół..


,,Dziękuję Paullinie Simons za nieprzespane noce,łzy i wiarę, że mimo okrucieństw, jakie gotuje nam los, można być dobrym i kochającym człowiekiem.''

z forum czytelniczego w Internecie

Samotność, siedzenie w domu, brak pasji, zniechęcenie do całego świata. Znasz to? Brzmi znajomo? Gdy budzisz sie rano i gapisz sie w ten sufit, nawet  nie masz ochoty wstać i wypić ciepła herbatę, już nie wspomnę o śniadaniu.Nawet nie odczuwasz, że coś jest nie tak. Każdy dzień jest taki sam. Przyzwyczajasz sie do tego stanu a w środku pali sie w Tobie złość, smutek , załamanie aż w końcu wybuchasz. Nikt Cie nie rozumie, bo nie chcesz, żeby Cie zrozumiano, nie otwierasz sie przed nikim i dusisz w sobie problemy, troski i zmartwienia, nie chcesz by Cie wysłuchano, bo przecież co kogo interesują Twoje sprawy? Facet? Mówisz mu, że masz problem a on twierdzi, że coś Ci sie wydaje, wybrzydzasz lub wyolbrzymiasz. Nawet nie próbuje postawić sie w Twojej sytuacji aby wyobrazić sobie jaki wulkan gotuje sie w Twojej głowie.Brakuje Ci pewności siebie, siły i tej iskry w oku, która zaledwie niedawno tak biła blask od Ciebie. Dlaczego postanowiłam napisać ten post.. ? Dedykuję ten wpis kobietom, które mają słabe nerwy, a zarazem mocne tyłki i odważny charakter.

1.A może to nie w Tobie tkwi problem, tylko w społeczeństwie , które Cie otacza, a raczej przytłacza? Zasada nr jeden: OPUSZCZENIE TOKSYCZNYCH LUDZI, TO WAŻNY KROK DO BYCIA SZCZĘŚLIWYM!
Odetnij sie od tych ludzi , którzy w Twoim towarzystwie obrabiają godność innych osób, pamiętaj jeśli robią to przy Tobie, zrobią to samo z Tobą, nawet jeśli spędzacie ze sobą multum czasu i tak zrobią swoje.

2.Twój facet ogląda sie za innymi przez co wprawia Cie w kompleksy, bo jarają go wychudzone, odpicowane i puste laski? Ciągle nawija z nimi filtrując a wg niego to tylko rozmowa , bo przecież jesteś najważniesza a tymczasem popadasz w kompleksy, myślisz , że nie jesteś juz atrakcyjna skoro ogląda sie za innymi?  A PRECZ! Facet nie ściana da sie przesunąć , jeśli rozmowa nie skutkuje, Twoje starania bycia jak najlepszą, znajdziesz , kogoś dla kogo będziesz ideałem. Załóż kiecke, bądź sobą i wyjdż ze znajomymi na tańce, niech chociaż z raz on sie zamartwi czy Ty nie podrywasz kogoś , lub ktoś Ciebie

3.Ciągle coś Ci nie wychodzi, mimo , że starasz się, próbujesz, wkładasz w to nawet serce? Wydaje Ci sie w końcu , że nie tędy droga, inni radzą Ci , żebys dała sobie spokój z danym tematem?  A W ŻYCIU! Walcz do końca, pokaż , że potrafisz, nie poddawaj sie. Może udać sie za setnym razem, ale bedziesz wiedziała , że zrobiłaś wszystko aby osiągnąć cel i nie poddałaś sie jak cienias.

4. Nie przejmuj sie zdaniem innych! Co Cie obchodzi co oni myślą o Tobie, skoro Ty o nich nie myślisz wcale? Plotki na nasz temat wywołują w nas bardzo negatywne emocje i wpędzają nas w złość i dół. Nie przejmuj sie plotkami idż z głową do góry i rób co Twoje. 

5.W pracy lipa, w związku też nie najlepiej.. Poświęć chwile dla siebie, swojej pasji, relaxu, najlepszej przyjaciółce. Zajmij sie tym co Ci sprawia przyjemność, aby na chwile oderwać sie od codziennych problemów i zmartwień. Niech Cie pochłonie Twoja chwila przyjemności.

Nie dawaj sie codziennym złym emocjom, nie pozwól by zepsuły Ci humor a co gorsze negatywnie wpływały na Twoje samopoczucie czy samoocenę. Pamietaj społeczeństwo jest takie, że zdeptają Cie za wszystko, za ubiór, zachowanie, decyzje, styl bycia a nawet kolor włosów. Twoja chwila przyjemności , nawet jeśli to była zła decyzja, ale dała Ci chwile szczęścia też  dostanie ostateczny wyrok u złośliwców, którzy mają tak nudne życie, że wchodzą z butami w Twoje, bo możesz być szczęśliwa. Nie oglądaj sie na innych , bo nigdy nie będziesz tak jak oni. Nie wpadnij w tą czarną dziurę, bądź sobą , naturalna i delikatna. Nie popadaj w kompleksy, bo ktoś wygląda lepiej od Ciebie, po co masz mieć wygląd jak ktoś inny , jeśli nie będziesz sie w tym dobrze czuła? Moge tak wymieniać i wymieniać przykładów. Głowa do góry pierś do przodu i pokaż na co Cie stać, jaka jesteś silna i charakterna. Jesteś oryginalna jedyna w swoim rodzaju i nie pozwól by opinia innych , bądź głupota wpłynęła na Twoją psychikę. Niech z Twojego serca bije miłość i ciepło a otrzymasz jej tyle samo. A i nie zapomnij o najważniejszym : UŚMIECHAJ SIE , ŚMIEJ SIE I TRYSKAJ RADOŚCIĄ - to działa najlepiej na wszystko i wszystkich :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz