poniedziałek, 9 marca 2015

Nikt nie lubi poniedziałków

 Chociaż moje są wyjątkowe. Dziś przyjechała moja mama, Kubeńka Babcia, tak jak kiedyś tam wspomniałam pracuje w Warszawie i jest z nami co 2 tygodnie. Wczoraj dzień lenistwa a po obiedzie niedługa drzemka, pomyśleliśmy , że po niej pójdziemy do galerii, i co? Zachodzimy a tu zamknięte.. super.
Dziś rozmyślam sobie czy warto oglądać wiadomości ?  Po dzisiejszym wydaniu z TVP INFO stwierdziłam , że nie. Najadłam sie tylko nerwów. Co sie dzieje na tym świecie? Mamy XXI wiek a niepoważnych ludzi, wręcz za przeproszeniem debili nie brakuje. Piszę na swoim blogu więc mam prawo wyrażać swoją opinię , licząc się z tym , że komuś może sie ona nie spodobać, ale każdy ma własne poglądy na różne tematy i ma prawo do głosu.  Wszędzie wojny, zabijają dzieci, to jakieś przekręty i te śliczne twarze naszych polityków.

Biedna dziewczynka z domu dziecka, nie ma ani rodziny, ani przyjaciół. Nie ma nikogo. Trafiła do szpitala i została tam kompletnie porzucona. Nie interesował sie nią personel szpitala ani opiekunowe z ośrodka. Ma 13. miesięcy, nie rozumie wielu rzeczy. Była głodna, brudna, zaniedbana i SAMA. Zainetersowały się nią matki innych dzieci, które leżały w sąsiednich salach ze swoimi pociechami. To one okazały jej współczucie i chociaż odrobinę opieki.

Pytam się, skąd biorą sie tacy ludzie?! Kobiety , które pracują na oddziale dziecięcym powinni tryskać miłością do tych dzieci! A tu ? Zero jakiejkolwiek empatii, współczucia.  Matki, które opiekowały się Zosią porobiły zdjęcia i nagłośniły sprawę.

Czasami oglądając wiadomości łza się w oku kręci a zarazem jest złość, nerwy, gniew. Co sie dzieje w dzisiejszych czasach ? Co ludziom chodzi po głowach, od czego im  sie tak poprzewracało ? Na widok umierającego dziecka, też tak zareagują? Codziennie sie słyszy jak nie wojna to zabijają dzieci. To jest jakiś trend? Bo nie rozumiem. Bądźmy lepsi. Chociaż starajmy się. Też nie jestem idealna, ale staram sie być lepsza, naprawiać swoje wady. Nigdy nie zaniedbałabym swojego dziecka. Idąc ulicą widząc krzywdę dla dziecka , odrazu zareagowałabym , bo sama jestem matką i nie chciałabym aby jakie kolwiek dziecko na świecie cierpiało , każde zasługuje na miłość , zrozumienie i współczucie. Reagujmy na ludzką krzywdę!

Gdyby ktoś nie widział reportażu tutaj macie link : LINK
                                 
8 komentarzy:

 1. Oglądałam reportaż o tej dziewczynce-chyba w expresie reporterów-okropna sytuacja i nie pojmuję jak tak można. Niewinna istota zdana na łaskę innych, niby dojrzałych i odpowiedzialnych ludzi a tu takie rzeczy. Czemu matka nie zrzeknie się prawa do niej ( i tak ma je ograniczone) skoro nawet do niej nie przychodzi w chorobie i nie odda jej do adopcji- tyle par czeka na taki skarb i jest gotów pokochać szczerą miłością

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, zadaje jej tylko cierpienie nic poza tym, biedne dzieci samotne, ale nie zwalczymy tego całego zła na swiecie, jest tego za duzo..

   Usuń
 2. Dla mnie to był szok gdy o tym usłyszałam w Tv. Nie mogę pojąć jak można tak potrakować dziecko. Dobrze, że inne mamy wykazały się troską i zaopiekowały się dziewczynką. Nie umiem nawet sobie wyobrazić takiej sytuacji.

  www.zaraz-wracam.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. To dzisiaj dla odmiany był reportaż o nauczycielce, która poniżała dzieci w zerówce i zaklejała im buzie taśmą. Szok, że tacy ludzie zostają pedagogami. Mam wrażanie, że ludzką domeną staje się niestety znieczulica.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie wiem, jakim trzeba być człowiekiem, żeby zostawić taką małą istotkę samą sobie. Płakać mi się chce.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mogłam tego oglądać (łzy w oczach...)
  Dziecko malutkie już od samego początku strasznie doświadczone przez życie i jeszczę ta opieka szpitalna, porażka totalna :-\
  Dobrze że takie sytuacje są nagłaśniane.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzisiejsze czasy schodzą na psy, gorzej! ... jest mi po prostu brak słów na to, co się teraz dzieje.

  www.xavilove.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń