czwartek, 2 lutego 2017

Żyj swoim życiem i wrzuć na luz!

 Wiele doświadczeń mnie zmieniło. W sumie to życie mnie zmieniło z takim bagażem , każdy zmieniłby podejście do niektórych spraw. Wrzuciłam na luz. Nie spinam sie z byle powodu, a większość rzeczy olewam. Jestem bardziej tolerancyjna. Zmieniłam swój tok myślenia i spojrzenie na ludzi i świat.
Plotki , ploteczki - kto ich nie lubi ? Ja już napewno nie. Gdy odwiedze znajomych w swoim mieście , po godzinie przebywania z jedna osobą , wiem , co sie dzieje z połową ludzi w tym otoczeniu, szczerze? Mnie to już nie interesuje naturalnie. Słucham z grzeczności, a gdy nie mam ochoty po prostu dyskretnie próbuję zmieniać temat. Nie wiem jak faceci, ale u kobiet zazdrość, zawiść, lub zwykła złośliwość. Po co to komu ? Przez zła energię , złe myślenie w naszej psychice nigdy nie zaznamy spokoju ducha. Po co komentować czyjś wygląd, figurę czy fryzurę? Każdy ma odmienny styl, nikt nie musi wyglądać tak jakby nam sie podobało. Taki właśnie ma być świat. Czy byłoby fajnie gdyby każdy chodzil w tej samej czarnej koszulce? I don`t think so...
Poczta pantoflowa tak działa , ciotka powie kuzynce, kuzynka koleżance, ona dla mnie a ja dalej. Ludzie hello! Po co ?! Żyj swoim życiem. Najważniejsze jest to co tu i teraz. Nie myśl o tym , co na siebie dziś założyła koleżanka z osiedla, jaką fryzure robi pani Ania, czy kto wybiera sie w ten weekend na impreze. Bądż sobą, miej komfort i spokój psychiczny. Po co masz sie zatruwać tym całym błotem ? Gdyby człowiek mógł zjechałby wszystko po kolei jak leci.  Zawsze znajdzie sie jakiś krytyk, któremu nigdy nie dogodzisz. To powinno uczynić Ciebie jeszcze bardziej dumną, możesz poczuć się wyróżniona, bo nie jesteś jak każdy !
Pamiętajcie o tym , że Wasze dzieci widzą wasze zachowania, gesty , słownictwo. Dajcie im jak najlepszy przykład a napewno będą miały lepsze relacje z rówieśnikami w przyszłości.
Każdy człowiek jest inny jeden jest rudy , drugi szatyn, Gruby, chudy, Włosy kręcone, proste , biedni,bogaci. Trzeba ich akceptować takich jakimi są. Nie powinniśmy skreślać kogoś tylko dlatego, że nie ubiera się fajnie, lub ma dziurę na bluzce. Może kryje sie coś za tym, nie ma hajsu , żeby kupić coś nowego? Nic nie dzieje sie bez powodu.Matka karmiąca małe dziecko butelka z mm, może dlatego , że dziecko ma alergie i musi pić specjalne mleko ? Nie osądzajmy ludzi bez powodu, bądżmy tolerancyjni. W Internecie każdy potrafi wiele napisać, obrazić, zaklnąć, jednak czy widząc takie zjawisko w parku, też podszedłby do osoby i powiedział np. : ,,Masz brzydki kolor włosów?'' Nie wydaje mi sie.. Nie udawajmy bohaterów w internecie jeśli nie jesteśmy nimi, to prowadzi donikąd. Pamiętajcie , że słowa pisane w social media, też potrafia czasem drugiego człowieka zaboleć. Nie rańmy innych swoją głupota i egoizmem. Nie słucham plotek- nie plotkuje. Nie oceniaja mnie - ja nie oceniam innych. Nawet pisząc bloga, prowadząc FP trzeba uważać na to co się pisze , bo czasem, niektóre rzeczy są odbierane zbyt dosłownie. Nigdy nie wiemy jak dana tematyka zostanie odebrana przez czytelnika. Czytanie ze zrozumieniem to jedno a wyczucie odrobiny sarkazmu to już inna kwestia.

Kochani zapraszam do śledzenia IG i Snapchata. Na Instastory ostatnio dużo sie dzieje min. wskazówka jak poprawić sobie z rana humor farbując włosy. Dystans do siebie to podstawa! Buziaki!

1 komentarz:

  1. Hmmm, Polactwo Cebulactwo zawsze wyjdzie słomą z butów.
    Ja od jakiegoś czasu staram się "plotkować" pozytywnie.
    Trzymam się mocnych stron innych i tyle.
    Trzeba się dzielić dobrem, to może kiedyś powróci, chociaż trochę wątpię.

    OdpowiedzUsuń