wtorek, 13 stycznia 2015

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2015,, Celem Fundacji jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.''


Za sobą mamy 23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wspieracie ? 
W całej Polsce chodzili wolontariusze z puszeczkami oznaczonymi serduszkami WOŚP zbierając pieniądze na sprzęt medyczny i pomoc chorym. Były organizowanie zbiórki, aukcje , koncerty i wiele atrakcji. Od 1 września 2004 fundacja ma status organizacji pożytku publicznego. Przekazane na konto fundacji 1% podatku dochodowego jest przeznaczane na wsparcie hospicjów dziecięcych. W tym roku pieniądze były zbierane na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godna opieka medyczna seniorów. 

Zauważyłam, że niektórzy ludzie nie przepadają za Owsiakiem? ,,Ciekawe ile wziął na lewo, ciekawe ile dostał za to..?'' itd. Można wiele tego wymieniać , dyskusja na ten temat jest gorąca. Dlaczego ludzie nie widzą dobrych rzeczy? Dlaczego w ludziach jest tyle nienawiści ? Jego życie prywatne to jest wyłącznie jego sprawa, nie zwracam uwagi na jego zarobki, czy inne rzeczy. Człowiek , który korzystał z sprzętu lub pomocy WOŚP nie powie na niego złego słowa, bo wiele mu zawdziecza. Mój syn dzięki tej fundacji miał przesiewowe badanie słuchu.  W 33 tygodniu ciąży , gdy wylądowałam w szpitalu z mocnymi skurczami bałam sie , że będę rodziła, ale w moim szpitalu nie było inkubatora, ani sprzętu ratującego życie. Musieli by mnie przewozić do innego miasta. Około 2 miesiące później szpital otrzymał od fundacji sprzęt : 


,,Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy obdarowała nas nowoczesnym sprzętem ratującym życie najmłodszych pacjentów, o łącznej wartości ponad 112 tys. zł.

Na Oddział Ginekologiczno-Położniczy przekazano inkubator otwarty, czyli stanowisko resuscytacyjne z dwoma pulsoksymetrami. Jest to aparatura, która dzięki zestawie wbudowanych urządzeń resuscytacyjnych ułatwia szybką reanimację noworodka. Otrzymaliśmy także inkubator zamknięty zapewniający idealne mikrośrodowisko dla noworodków. Możemy w nim kontrolować temperaturę, wilgotność i poziomu tlenu – niezbędne dla wcześniaków. Dzięki hojności fundacji WOŚP trafiła na nasz oddział także lampa do fototerapii, która służy do leczenia żółtaczek okołoporodowych. Lampa nakładana jest na tułów dziecka, dzięki czemu może ono przez cały czas być przy mamie. Dostaliśmy także kardiomonitor, który w przypadku ciężko chorych noworodków, jest nieoceniony, gdyż czuwa nad funkcjami życiowymi noworodków takimi jak tętno czy ich dotlenienie. ''

Na nastepny raz zaoszczędzimy sobie stresu. A Wy wspieracie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy ? :)
1 komentarz: