czwartek, 2 kwietnia 2015

Trochę słońca

 W te deszczowe, śniegowe(?) dni zapodam Wam trochę zdjęć ze słonecznych dni na placu zabaw. Nie tak sobie wyobrażałam te święta, ale ważne , że są z Buniem. Miałam plan iść w sobotę poświęcić koszyczek z mężem i synkiem w piękną słoneczną pogode, a co do czego pojedziemy samochodem ciepło ubrani i nawet na gofry nie zajdziemy... Dobrze, że mam gofrownicę mogę zrobić je w domu ;)
Trochę słońca należy się każdemu także w życiu. Codziennie słyszymy o tym co sie dzieje wokół nas, ale czy potrafimy sobie wyobrazić , jakbyśmy sie czuli w danej sytuacji? Znajoma poprosiła mnie abym poszukała kilka rzeczy , które są niepotrzebne już dla Kubusia i oddała dziewczynie z domu dziecka , która została młodą mamą. Postanowiłam zrobić zbiórkę. Zgłosiły sie dwie Panie i jedna Koleżanka, myślę , że jak w 4 uzbieramy rzeczy spokojnie wystarczy na jakiś czas ubranek, butelek i innych potrzebnych rzeczy.

Dlaczego warto pomagać ? Chociażby dlatego, że my mogliśmy mieć także inny los i chcielibyśmy otrzymać pomoc. Wyobraźcie sobie , jakbyście sie czuły, gdyby Wasze dzieci nie miały tego co mają teraz? Nie warto być egoistą , patrzeć tylko na siebie, bo to prowadzi do nikąd a raczej do samotności . Niech inni biorą z nas przykład Jana Pawła II , który mówił : ,,Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu , tylko sam był dobroczyńcą. Jest obdarowywany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością''. Są ludzie , którzy całe życie niosą dobro, pomoc , bo wiedzą , że tak trzeba. Mamy także satysfakcję, że zrobiliśmy dobry uczynek i ktoś jest szczęśliwy chociaż przez chwilę dzięki nam. Nie trzeba być bogatym aby pomagać, wystarczy mieć dobre serce. Jeśli widzisz , że masz niepotrzebne w domu rzeczy oddaj je komuś , kto ich potrzebuje bardziej od Ciebie. Każdy gest nawet ten najdrobniejszy zmienia czyjś świat. Uśmiech na twarzy dziecka, matki, koleżanki , sąsiadki czy obcej osoby.
Pomoc możemy nieść nie tylko w formie rzeczy materialnych, czasem wystarczy tylko rozmowa, zwykły spacer, pomoc w niesieniu zakupów starszej Pani czy jakiś wolontariat . Odkryjmy w sobie radość dzielenia się i pomagania!
A Ty kiedy ostatnio komuś pomogłeś? Komuś kto nie jest z Twojej rodziny, nie jest Twoim znajomym, komuś kto nawet nie ma jak sie odwdzięczyć poza słowem ,,Dziękuję''?

"Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym".
Ghandi

Życzę Wam Wesołych i Spokojnych Świąt 

Wielkanocnych.

Mokrego Dyngusa i Wesołego Jajka ! :)


11 komentarzy:

 1. czasem wystarczy zrobi tak nie wiele, ale gdy w pomoc zaangazuje sie duzo osob to jest ona naprawde wielka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pogoda jest po prostu koszmarna, u mnie dzis caly dzien padal snieg, zastanawialam sie czy nie zaczac ubierac choinke:P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz racje , ale jak to mówią,,Kwiecień plecień bo przeplata, troche zimy, troche lata! '' :)

   Usuń
 3. również życzę wam wesołych świąt. Ja równiez staram się pomagać, a to oddając jedzenie ( jak to u nas ma często miesce bo Panie po blokach chodzą i proszA) a to przed ciążą regularnie oddawałam krew. Może to dla niektórych głupie - ale moje psy również krew oddają ;) ( do banków krwi dla psów oczywiście)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. * dla obronców zwierząt moje psy są przebadane pod każdym względem i duża ilość testostreonu musi być czasem spuszona...raz na rok ;P

   Usuń
 4. Buziaczek dla tego przystojniaka ze zdjęcia

  www.zaraz-wracam.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym by w te święta zrobić kilka zdjęć chociaż w takich promieniach słońca... U nas co chwilę dziś padał grad - masakra!

  Wesołych świąt, www.MartynaG.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Wzajemnie, zyczymy pięknych świąt ☺

  OdpowiedzUsuń